Uğur Böcekleri 13 Yaşında…

Uğur Böcekleri 13 Yaşında…

 

28 Nisan 2004 yılında ODTÜ’de 650 kişinin katılımı ile başlayan Uğur Böcekleri Projesinin üzerinden tam tamına on üç yıl geçmiş. Bu süre içinde 68 ilde 3.216 seminerle 362.868 kişiye ulaşmışız.

İçimizdeki iyilik yapma isteği bizi hep daha iyiye ulaşmaya yöneltti. Bu yolda kendi küçük iyilik fikirlerini hayata geçirme çabasında olan ve maddi hiçbir beklentisi olmayan 320 Uğur Böceği ile birlikte uçtuk. Uğur Böceklerimizle yüzbinlerce kişiye iki ilkemizi (Yurt Sevgisi ve Hoşgörü) ve üç değerimizi (Girişimcilik, Dürüstlük, İş Kalitesi) anlatan Kendi Hayatının Lideri Ol seminerleri verdik. Takım olarak en iyi olmak için uğraştık, takım olarak başardık.

22 Haziran 2015’te Türkiye Uğur Böcekleri Projesi dernekleşerek “Uğur Böcekleri Derneği” adını aldı. Artık tüzel bir kimliğimiz var. Birçok projede diğer vakıf ve derneklerle işbirliğimize devam edeceğiz. Biliyoruz ki birlikten kuvvet doğar. Yardımlaşacağız ve iyiye dair ne varsa hep birlikte daha da güçlenerek yapacağız. Dernekleşme sürecinde bizden emeklerini esirgemeyen İzgören Akademi’ye ve Elma Yayınevi’ne teşekkür ederiz.

İzgören Akademi’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında hayata geçen Türkiye Uğur Böcekleri Projesi Eylül 2015’te ilkini düzenleyeceğimiz ücretsiz Liderlik Kampı projesi ile de bilgimizi karşılıksız paylaşacağız. Biliyoruz ve inanıyoruz ki ulaşacağımız ve gideceğimiz çok yer var. Bu projenin çıkış ve devam noktasında inancımız çok büyük. Yazımızı Düşler Tarlası filminden bir söz ile sonlandıralım:

“İnanç görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız başkalarının görmediklerini görebilirsiniz.”

 

Murat Şahbaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir