SAMSUN EĞİTİCİNİN EĞİTİMİ – 12 MART 2023

Uğur Böceği olmak isteyenlerin katılması gereken Eğiticinin Eğitimi 12 Mart 2023’te Samsun’da yapılacaktır. Başvuru için lütfen özgeçmişinizi ve neden Uğur Böceği olmak istediğinizi belirten 400-500 kelimelik niyet mektubunuzu bilgi@ugurbocekleri.org adresine 2 Mart’a 21:00’a kadar gönderiniz.

Sevgili Uğur Böceği Adayımız,

Türkiye Uğur Böcekleri Projesi on dokuz yıl önce Ahmet Şerif İzgören ve dostları tarafından başlatıldı. Bu ülkenin ve insanlığın ortak temel değerlerini (yurt sevgisi, hoş görü, girişimcilik, iş kalitesi, dürüstlük) dokunduğumuz kişilere bir kez daha hatırlatmak; bu değerlere inanan ve ona uygun yaşayan “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” nesiller için birlikte çalışmak; “dokunduğu hayatlara değer katabilmek” için çıktık yola.

Tüm bunları yaparken de hiçbir şekilde karşılık beklememeyi amaç edindik.

Gönüllü hizmette siyasi, dini, etnik, ideolojik, kişisel ya da adı ve şekli ne olursa olsun bir çıkar uman kişi ve kişilerden olmamak, bu tür kişi ve oluşumlardan uzak durmak en bizim için çok önemli.

On dokuz yıldır bunu başarabildiğimiz için neredeyse yarım milyon kişiye ulaşıp, yüzbinlerce gönüle girebildik.

İstiyoruz ki torunlarımızın torunları da Uğur Böceği olabilsinler ve “benim büyük, büyük, büyük dedem/ninem de Uğur Böceğiymiş” diyebilsinler.

Farklılıkları ve farklılıklarla birlikte yaşamayı anlamlı ve değerli buluyoruz.

Farklılığın zenginleştirici yönüne inanıyor; ayrışmaya değil değerler çerçevesinde bütünleşmeye önem veriyoruz.

Amacımız aynı bahçede yetişen bin bir türlü çiçeğin birlikte yaşayabilmesi, birbirlerini besleyip birlikte güzelleşmeleri ve etraflarını güzelleştirebilmeleri.

Bizi uzaktan tanıyordunuz; yakından da görün istiyoruz.

Biliyoruz ki adınız Uğur Böceği olmasa da sizler zaten birer Uğur Böceğisiniz ve gönülden gönüle giriyorsunuz.

Ama zaten uzun süredir karşılık beklemeden yaptığınız bu iyilikleri ve bilgi paylaşımını bizlerle birlikte yaparsanız daha da mutlu olacağız.

ÖNEMLİ TARİHLER:

5 Şubat-2 Mart 2023 : Niyet Mektubu/Makale ve Özgeçmiş gönderme

3 Mart 2023               : Başvuru değerlendirme sonucu duyurusu

12 Mart 2023             : Samsun Eğiticinin Eğitimi

26 Mart, 2023            : İkinci niyet mektubu/makale gönderme

23 Nisan 2023           : Sunum demolarının değerlendirilmesi

1 Mayıs 2023             : Yeni Sarı Uğur Böceklerinin ilan edilmesi

NASIL UĞUR BÖCEĞİ OLABİLİRİM? EĞİTİCİ EĞİTİMİNE NASIL KATILABİLİRİM?

Bir Uğur Böceği olmak ve ülkemizin dört bir yanında Kendi Hayatının Lideri Ol (KHLO) semineri vermek, bu arada kendi Küçük İyilik Fikirlerinizi hayata geçirmek için bizimle iş ve güç birliği yapmak istiyorsanız sizden beklediklerimizi yerine getirmeniz gerekiyor.

  1. Öncelikle,  2 MART 2023, saat 21:00’a kadar bize epostanıza dosya olarak eklenmiş bir özgeçmiş ve niyet mektubu/makalesi göndermenizi bekliyoruz. Bu yazı niyetinizin yeterince güçlü olup olmadığını öncelikle kendinize kanıtlamanız içindir. Makale bilgi@ugurbocekleri.org adreslerine gönderilecektir.
  • E-posta konu başlığı olarak “ADINIZ_SOYADINIZ, NİYET MEKTUBU, EE2023 SAMSUN” yazın. Örnek: “AHMET_DEMİR, NİYET MEKTUBU, EE2023 SAMSUN”
  • Lütfen makalenizi epostaya ayrı bir dosya olarak ekleyin ve dosya adını da “ADINIZ_SOYADINIZ, NİYET MEKTUBU, EE2023 SAMSUN” olarak verin. Örnek: “AHMET_DEMİR, NİYET MEKTUBU, EE2023 SAMSUN”

Niyet Mektubu/Makalede

1.Gönülü hizmet, karşılık beklemeden iyilik yapmak ve bilgi paylaşmak konusunda neler düşündüğünüzü, duygularınızı

2. Sosyal sorumluluk ve başkalarının hayatına değer katmak için şimdiye kadar yaptıklarınızı

3. Uğur Böceği olursanız bundan sonra neler yapmayı planladığınızı anlatmanızı bekliyoruz.

Niyet Mektubu/Makale

1. Word formatında,

2. Yazı karakteri Centruy Gothic ve 11 punto,

3. 1,5 satır aralığında,

4. En az iki sayfa ya da 400-500 kelime uzunluğunda olmalıdır. (Çok Önemli).

5. Makalenin üst ortasında ADINIZ SOYADINIZ, EE SAMSUN 2023 , e-posta adresiniz, ev adresiniz ve telefon numaranız olmalıdır.

Özgeçmiş ve makale bilgi@ugurbocekleri.org adreslerine gönderilecektir.

Sizden gelecek makaleler Mavi ve Bordo Uğur Böcekleri tarafından  değerlendirilecektir. Gönüllü hizmet konusunu hevesten öteye taşıyıp icraata yönelik adımlar atmaya hazır olduğu kanaati uyandıran Uğur Böceği adaylarına 12 Mart’ta Samsun’da  yapılacak olan Eğiticinin Eğitimi en geç 3 Mart 2023 saat 21:00’a kadar eposta ile bilgi verilecektir.  

Eğitime katılan kişilerden daha sonra 26 Mart, 2023, saat 21:00’a kadar ikinci bir niyet mektubu/makale yazmaları istenecektir.

Bu aşamayı geçenlere birKendi Hayatınızın Lideri Olun KHLO sunumu, KHLO seminer sunumu ve ders haritası (slayt altındaki not ve metinler) gönderilecektir.

Katılımcıların bu sunumu 23 Nisan 2023, saat 21:00’a kadar kendi arkadaş gruplarına ya da en azından evde tek başlarına sunabildiklerini bize bir saatlik bir video kaydıyla kanıtlamaları ve çekimi bize göndermeleri beklenmektedir.  

Bu sunum demosu Mavi ve Bordo Uğur Böcekleri’nden oluşan kurulumuz tarafından izlenip değerlendirilecektir.

Değerlendirme sonucu başarılı bulunan Uğur Böceği adaylarına Uğur Böceği  olmak için gerekli minimum şartları yerine getirdiği, Sarı Uğur Böceği olmaya hak kazandığı ve KHLO semineri verebileceğine dair bir belge iletilecektir.

Kendileri bu aşamadan sonra Uğur Böceği ailesine katılacak ve faaliyetleri Derneğimizin Instagram sayfasında, sitemizde, ve Uğur Böcekleri’ne her hafta gönderilen e-posta bildirimlerinde yer alacaktır.

Gönüllere girme, bilginin ışığını tüm yurda yayma ve karşılık beklemeden iyilik yapma çabamızda bizlerle birlikte olmaya devam edeceğinizi biliyoruz.

Çünkü gidecek ne bir başka ülkemiz ne de bir başka dünyamız var.

Sevgilerle…

Dr. Zafer Parlak

Uğur Böcekleri Derneği Sistem Lideri

zaferparlak@ugurbocekleri.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir