Seminerler

“Kendi Hayatının Lideri Ol” Semineri Ne Anlatır ?

Seminer, Uğur Böcekleri Derneği ’nin iki ilkesi olan “yurt sevgisi” ve “hoşgörü” ile üç temel değeri olan “dürüstlük, iş kalitesi ve girişimcilik” başlıklarından oluşmaktadır. Yaklaşık 60-70 dakika süren seminerde bu ilke ve değerler öyküler ve uygulamalarla anlatılmaktadır.

Uğur Böcekleri kendilerine verilen ders haritası sınırları çerçevesinde seminer sunumunun içerisindeki öyküleri çıkarma ve yerlerini değiştirme hakkına sahiptir. Seminer sunumunda yenilik yapmak istedikleri zaman öncelikli olarak Uğur Böcekleri Lideri’nin (Dernek Yöneticisi) onayını almaları gerekmektedir.

İlkeler:
Yurt Sevgisi: Üzerinde yaşadığımız topraklar ve tüm dünya için çalışmanın önemi anlatılmaktadır. Yurt sevgisi içinde hoşgörü olduğunda daha anlamlı olduğundan, bu başlık hoşgörü değeriyle bağlantılı şekilde anlatılmaktadır.
Hoşgörü: Farklılıklara değer verilmesinin önemi ve bu sayede iletişime, fikirlere, gelişime açık bireyler olunabileceğinin üzerinde durulur.

Değerler:
Girişimcilik: Bireylerin karşılaştıkları toplumsal sorunlar karşısında, şikâyet etmek yerine bunlara nasıl çözüm bulabilecekleri ve her türlü koşulda üretken olabilmenin önemi anlatılmaktadır.
İş Kalitesi: Her kişinin kendi meslek alanındaki bilgi düzeyini artırması ve bu sayede yaptığı işlere nasıl değer katabileceği anlatılmaktadır.
Dürüstlük: Hayatımız boyunca çevremizdeki kişilere karşı dürüst davranmanın ve güvenilir bir birey olmanın önemi anlatılmaktadır.

Gönüllü seminerlerimiz için zaman planlaması eğitmen ve gönüllülerimizin programlarına göre yapılır. Başvurular başvuru tarihine ek olarak aşağıdaki sıraya göre önceliklendirilir.
1. Köy okulları
2. Yatılı Devlet okulları
3. İlkokul, ortaokul, liseler
4. Üniversite ve yüksekokullar
5. SHÇEK Yetiştirme yurtları
6. Cezaevleri
7. Huzurevleri
8. Sivil Toplum Kuruluşları
9. Belediyeler
10. Kamu kurumları
11. Özel eğitim ve öğretim kurumları
12. Ticari işletmeler
13. Diğer kurum ve kuruluşlar

-Seminerlerimiz ÜCRETSİZDİR ve yaklaşık bir saat sürmektedir.
-Ulaşım ve konaklama masrafları olursa bunun davet eden kurum tarafından karşılanması beklenmektedir. Ulaşım hava ve/veya kara yoluyla yapılmaktadır.
-Bu seminerleri maddi imkânı olmayan kurumlara ücretsiz verebilmemiz için belediyeler, kamu kurumları, özel eğitim ve öğretim kurumları ve ticari işletmelerden bir “KHLO Semineri Destek Bağışı” beklemekteyiz. Seminerlerde seminere bağış desteği veren kurumun adı belirtilmekte, bağışçılara destek verdikleri KHLO seminerinin yerini ve zamanını da gösteren bir teşekkür belgesi verilmektedir.
-Aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleriniz kapsamında, mutlu günlerinizde, kutlamalarınızda, anma günlerinizde, doğumlarda, yıl dönümlerinde siz ve değer verdiğiniz kişiler için KHLO Semineri verilmekte, ülkemizin dört bir yanına ilke ve değerlerimizle birlikte sizin iyilik mesajınızı götürmekteyiz.
-“KHLO Semineri Destek Bağışı” özel okullar için her bir seminer için en az 400 Türk Lirasıdır. Özel kurumlar için 1000 Türk Lirasıdır.

DERNEK BANKA HESAP BİLGİLERİ

Hesap Sahibi: Uğur Böcekleri Derneği, Banka: Garanti Bankası, Şube: Yenişehir / Ankara

Hesap No: 411/6293274 IBAN:TR60 0006 2000 4110 0006 2932 74

Seminer Talep Et